Rotuesittely   Yhdistys   Jalostus   Kasvattajat   Tulokset   Erikoisnäyttely   Linkit   Etusivu   in English  
» 2012 » 2011 » 2010 » 2009 » 2008 » 2007 » 2006 » 2005 » 2004 » 2003 » 2002 » 2001 » 2000 » 1999 » 1998 » 1997 » 1994-1991
 
 

Erikoisnäyttely 2012 // Specialty Show 2012
Lohja 24.3.2012
Tuomari // judge: Saija Juutilainen (FI)


© Paula Valkonen

Rotunsa paras // Best of Breed
C.I.B, POHJ & FI & SE & NO MVA, V-10
Catanka Havis Amanda
om. Petra Jeminen

Vastakkaisen sukupuolen paras // Best of Opposite Sex
C.I.B, C.I.E, POHJ & FI & DK & NO & SE MVA, SK JMVA, JMV-09, PMJV-09, DKV-10, PMV-11
CurlyCo As You Know My Name
om. Sari Vottonen & Sirpa Nypelö


ROP-kasvattajaluokka // BOB-breeder
kennel Catanka
om. Seidi Linnavuori


19 koiraa ilmoitettu, 16 paikalla // 19 dogs entered, 16 presented

Urokset junioriluokka // Males junior class
ERI/1 ROP-jun Doonbeg Excalibur
om. Eija Kaski
EXC/1 Best Junior
Urokset avoin luokka // Males open class
ERI/1 SA PU3 Bogdogs Haakon
om. Laura Tuppurainen
EXC/1 CQ BM-3
ERI/2 SA PU4 SERT
*Paras turkki*
Catanka Limited Edition
om. Salla Honkanen & Seidi Linnavuori
EXC/2 CQ BM-4 CC
*Best coat*
ERI/3
*Paras häntä*
Catanka Lucky Number
om. Hannu Lahtinen
EXC/3
*Best tail*
EH/4 Bogdogs Assersaxe
om. Heli Säde
VG/4
Urokset käyttöluokka // Males working class
ERI/1 SA PU1 VSP
ROP-käyttökoira
*Paras pää*
*Parhaat liikkeet*
CurlyCo As You Know My Name
om. Sari Vottonen & Sirpa Nypelö
EXC/1 CQ BM-1 BOS
Best Working Class Dog
*Best head*
*Best movement*
EH/2 Green Socks Nothing To Declare
om. Paula Valkonen & Seidi Linnavuori
VG/2
Urokset valioluokka // Males champion class
ERI/1 SA PU2 Catanka Knock On Wood
om. Nina Kujala
EXC/1 CQ BM-2
ERI/2 SA Catanka Ippopotamo
om. Taru Ilvonen
EXC/2 CQ
ERI/3 Catanka Stingray
om. Eva Larrad Rahkonen
EXC/3
pois CurlyCo Win Out
om. Sari Vottonen & Hanna-Kaisa Ruotsalainen
absent
Nartut avoin luokka // Bitches open class
EH/1 Catanka La Isla Bonita
om. Jeanette Wahlroos-Tuominen & Seidi Linnavuori
VG/1
Nartut käyttöluokka // Bitches working class
ERI/1 SA PN4
*Paras luonne*
Catanka Freelancer
om. Marika Karjalainen
EXC/1 C BB-4
*Best temperament*
ERI/2 SA SERT
*Paras tynnyri*
CurlyCo Always Yours
om. Terttu Granroht
EXC/2 CQ CC
*Best barrel shape ribcage*
Nartut valioluokka // Bitches champion class
ERI/1 SA PN2 Catanka Freestyler
om. Seidi Linnavuori
EXC/1 CQ BB-2
ERI/2 SA PN3 Catanka I Have a Dream
om. Saana Lehtinen
EXC/2 CQ BB-3
pois Catanka Sticky and Sweet
om. Sanna Porola & Seidi Linnavuori
absent
pois CurlyCo Ace of Hearts
om. Sari Vottonen & Anu Jokinen
absent
Nartut veteraaniluokka // Bitches veteran class
ERI/1 SA PN1 ROP ROP-vet
*Paras trimmaus*
Catanka Havis Amanda
om. Petra Jeminen
EXC/1 CQ BB-1 BOB Best Veteran
*Best grooming*
Kasvattajaluokka // Breeders class
1 KP ROP-kas Catanka
om. Seidi Linnavuori
1st HP BOB-breeder
ei esitetty CurlyCo
om. Sari Vottonen
absent
Jälkeläisluokka // Progeny class
ei esitetty CurlyCo Riverdance
om. Sari Vottonen
absent

 

 
© Irlanninvesispanielit ry